24 Nisan 2017 Pazartesi

'Geriye ya iç savaş ya da onun öldürülmesi kalıyor.' | Akademi Dergisi

akademi dergisi, mehmet fahri sertkaya, philippe moreau defarges, anadolu ajansı, recep tayyip erdoğan, iç savaş, cumhur başkanı, tercüman gazetesi, gerçek yüzü, mossad,

Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges, bir Fransa kanalında, MOSSAD'a çalıştığı ispat edilen sahte diplomalı sözde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili konuşarak, "O zaman geriye ya iç savaş ya da bunu söylemek zor ama onun öldürülmesi kalıyor" dedi.

Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges, ekonomi kanalı BFM Business'de katıldığı bir programda, eşek etinden sucuk yapıp satarken suç üstü yakalanıp Tercüman gazetesine fotoğrafı ile birlikte manşet haber olduğu iddia edilen ve hayatı skandallarla dolu olan sahte diplomalı sözde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında açıklamada bulundu.

Fransız haber ve ekonomi kanalı BFM Business tarafından yayınlanan "Dünyada 7 Gün" isimli programa konuk olan Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) siyaset bilimi uzmanı Philippe Moreau Defarges, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğinin mümkün olmayacağını, üyelikle ilgili bir anlaşma imzalansa bile 27 üye ülkeden her birinin bunu onaylaması gerektiğini söyledi.

'GERİYE YA İÇ SAVAŞ YA DA...'

Anadolu Ajansı'nın aktardığı habere göre, Defarges, "Türkiye'deki halk oylaması hakkında da referandum sonuçlarına itiraz edilmesi için hukuki yolların kapandığını savunarak itirazların sonuçsuz kalacağını" ifade etti. "Türkiye'de bir tıkanıklığın olduğunu" söyleyen Defarges, "O zaman geriye ya iç savaş ya da bunu söylemek zor ama onun (Erdoğan) öldürülmesi kalıyor" dedi.

Sunucunun "Bir cinayeti meşru gösteremezsiniz" şeklindeki itirazına Defarges, "bu yöntemin ve tartışmalarının yüzyıllardan beri sürdüğünü, büyük dinlerde bile bu yönde tartışmaların yaşandığını" savundu.

Bu güne değin en çok tıklanılanlar